2024 - 2025 m. PSPC korupcijos prevencijos programa

Atgal

2024 - 2025 m. PSPC korupcijos prevencijos programa

PATVIRTINTA                               

    VšĮ  Anykščių r. sav. PSPC             

direktoriaus 2024 m. gegužės 28 d.

    įsakymu Nr. V-108                         

 

       

VIEŠOSIOS ĮSTAIGOS ANYKŠČIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS PIRMINĖS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS CENTRO

2024 – 2025 METŲ KORUPCIJOS PREVENCIJOS PROGRAMA

I SKYRIUS BENDROSIOS NUOSTATOS

  1. Viešosios įstaigos Anykščių rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro 2024 – 2025 metų korupcijos prevencijos programos (toliau – Programa) paskirtis – užtikrinti veiksmingą ir kryptingą korupcijos prevenciją ir kontrolę VšĮ Anykščių rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centre (toliau – Anykščių PSPC) 2024 – 2025 metais.

  2. Programoje vartojamos sąvokos:

    1. Korupcinio pobūdžio teisės pažeidimas – administracinis nusižengimas, darbo pareigų pažeidimas ar tarnybinis nusižengimas, padaromas piktnaudžiaujant įgaliojimais ir tiesiogiai ar netiesiogiai siekiant naudos sau ar kitam asmeniui, taip pat korupcinio pobūdžio nusikalstama veika.

    2. Korupcijos rizikos veiksniai – priežastys, sąlygos, įvykiai, aplinkybės, dėl kurių gali pasireikšti korupcijos rizika.

  3. Kitos programoje vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatyme ir kituose teisės aktuose apibrėžtas sąvokas.

  4. Programa parengta pagal Šakinę korupcijos prevencijos sveikatos priežiūros sistemoje 2023-2025 metų programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2023 m. liepos 17 d. įsakymu Nr. V-813 „Dėl Šakinio korupcijos prevencijos sveikatos priežiūros sistemoje 2023–2025 metų veiksmų plano patvirtinimo“.

  5. Programa įgyvendinama pagal jos priede pateiktą Programos įgyvendinimo 2024

2025 m. priemonių planą (toliau Priemonių planas), kuris yra šios Programos neatsiejama dalis.

II SKYRIUS

KORUPCIJOS PASIREIŠKIMO PRIELAIDŲ ANALIZĖ

  1. Bendrosios korupcijos prielaidos Anykščių PSPC:

    1. socialinės (nepakankamas sveikatos sistemos darbuotojų darbo užmokestis ir pan.);

    2. teisinės (teisės aktų netobulumas, dažnas keitimas, teisės aktų, reglamentuojančių tam tikras visuomeninių santykių sritis nebuvimas, nepakankamas savo teisių ir pareigų išmanymas, nepakankama atsakomybė už padarytus pažeidimus);

    3. institucinės (nesivadovaujama asmeninės atsakomybės principais, trūksta viešumo);

    4. visuomenės pilietiškumo stokos (visuomenės požiūrio į korupciją neapibrėžtumas ir prieštaringumas, nesipriešinimas korumpuotiems sveikatos sistemos darbuotojams, piliečių pasyvumas antikorupcinei veiklai);

    5. išorinių veiksnių: (tinkamų sąlygų atskirų sveikatos sistemos subjektų sąžiningai konkurencijai nesudarymas ir pan.).

III SKYRIUS

ANYKŠČIŲ PSPC VEIKLOS SRITYS, KURIOSE GALIMA KORUPCIJOS PASIREIŠKIMO TIKIMYBĖ

  1. Anykščių PSPC vykdoma veikla yra priskiriama prie veiklos sričių, kuriose galima korupcijos pasireiškimo tikimybė.

  2. Anykščių PSPC veikloje galima išskirti veiklos sritis, kuriose galima korupcijos pasireiškimo tikimybė. Šios sritys yra:

    1. neoficialūs mokėjimai skiriant Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmokamus tyrimus, procedūras ar gydymą;

    2. kompensuojamųjų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių skyrimas;

    3. dokumentų (darbingumui ar neįgalumui nustatyti, nedarbingumo, įvairių pažymų ir kitų) įforminimas;

    4. prekių ir /ar paslaugų viešieji pirkimai;

    5. darbuotojų priėmimo į konkursines ir nekonkursines pareigas organizavimas, kvalifikacijos, atestacijos ir rotacijos reikalavimų asmenims, dirbantiems Anykščių PSPC, nustatymas, panaikinimas ar pakeitimas.

    6. pacientų laukimo eilių sudarymas ir valdymas.

IV SKYRIUS

PROGRAMOS TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

  1. Programos strateginis tikslas – sumažinti korupcijos mastą, didinti skaidrumą, atvirumą, mažinti ir šalinti korupcijos pasireiškimo prielaidas Anykščių PSPC.

  2. Programos tikslai:

    1. Anykščių PSPC įdiegti bendrus elgesio standartus;

    2. didinti Anykščių PSPC darbuotojų, pacientų ir jų artimųjų antikorupcinį sąmoningumą, netoleranciją korupcijai ir skatinti juos elgtis skaidriai ir sąžiningai, netoleruojant korupcijos ar kito nesąžiningo elgesio;

    3. siekti, kad Anykščių PSPC ne tik formaliai įgyvendintų norminiuose dokumentuose numatytas korupcijos prevencijos priemones, tačiau imtųsi aktyvių veiksmų, nukreiptų skaidrumo ir pasitikėjimo Anykščių PSPC didinimui, galimos korupcijos mažinimui. Nuolat informuotų visuomenę apie Anykščių PSPC veiklą kuriant korupcijai atsparią aplinką, rodant, kad Anykščių PSPC bendruomenė netoleruoja korupcijos, yra aktyvi antikorupcijos srityje, yra skaidri ir atvira savo darbuotojams bei visuomenei;

    4. siekti skaidrumo, efektyvumo Anykščių PSPC viešųjų pirkimų srityje bei užtikrinti pagrindinį viešųjų pirkimų tikslą – racionaliai naudoti skirtas lėšas.

  3. Uždaviniai programos tikslams pasiekti:

    1. tobulinti antikorupcinę aplinką ir valdyti interesų konfliktus;

    2. didinti Anykščių PSPC veiklos viešinimą ir atskaitingumą visuomenei;

    3. didinti sprendimų ir procedūrų skaidrumą;

    4. viešųjų pirkimų skaidrinimas.

V SKYRIUS

PROGRAMOS ĮGYVENDINIMAS

  1. Programos uždaviniams įgyvendinti sudarytas Priemonių planas, kuris nustato priemones, tikslus, jų vykdymo terminus bei vykdytojus, laukiamo rezultato vertinimo kriterijus.

  2. Priemonių planas yra neatskiriama šios programos dalis. Jis tvirtinamas ir atnaujinamas Anykščių PSPC direktoriaus įsakymu.

  3. Priemonių planas neprieštarauja Programos tikslams ir uždaviniams. Į Anykščių PSPC priemonių planą įtrauktos Šakinės korupcijos prevencijos sveikatos sistemoje programoje atitinkamoms įstaigoms numatytos priemonės.

  4. Siekiant nuosekliai vertinti pasiektą pažangą, nustatyti kliūtis ir problemas, kylančias įgyvendinant Programą, atliekama numatytų programos priemonių įgyvendinimo stebėsena ir vertinimas.

VI SKYRIUS

SIEKIAMI REZULTATAI IR VERTINIMO KRITERIJAI

  1. Programa siekiama tokių rezultatų:

    1. sumažinti korupcijos pasireiškimo tikimybę;

    2. padidinti nepakantumą korupcijai;

    3. pagerinti korupcijos prevencijos Anykščių PSPC organizavimą;

    4. padidinti visuomenės pasitikėjimą sveikatos priežiūros specialistų teikiamomis paslaugomis.

  2. Korupcijos prevencijos Anykščių PSPC įgyvendinimo priemonių vertinimo kriterijai numatyti Priemonių plane.

VII SKYRIUS

PROGRAMOS ATNAUJINIMAS

  1. Korupcinė situacija vertinama ir korupcijos prevencijos programa nustatoma kas dveji metai. Korupcijos prevencijos programa, jeigu yra poreikis, gali būti papildoma ir koreguojama dažniau.

  2. Anykščių PSPC darbuotojai, pacientai ir kiti fiziniai asmenys pasiūlymus dėl Programos nuostatų, tikslų ir uždavinių įgyvendinimo, Priemonių plano atnaujinimo gali teikti darbuotojui atsakingas už korupcijos prevenciją ir kontrolę per visą Programos įgyvendinimo laikotarpį, net jei jie nedalyvauja Programos Priemonių plano įgyvendinime.

  3. Už korupcijos prevenciją ir kontrolę atsakingas darbuotojas, atsižvelgdamas į gautus pasiūlymus dėl Programos įgyvendinimo prioritetų, naujų uždavinių nustatymo ar esamų uždavinių aktualumo vykdant Programą ir Programos įgyvendinimo veiksmingumo stebėsenos duomenis, parengia naują Programos Priemonių plano projektą, o prireikus ir pačios Programos pakeitimo projektą, kuri teikia tvirtinti Anykščių PSPC direktoriui.

VIII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

  1. Programą ir Priemonių planą tvirtina ir keičia Anykščių PSPC direktorius.

  2. Programa ir Priemonių planas skelbiami Anykščių PSPC interneto svetainėje.

_________________

Parengė:

Antikorupcijos prevencijos komisijos pirmininkė, kineziterapeutė

Gintarė Malakė

2024-05-28


Paskutinį kartą redaguota: 2024-06-06